Турманы Украины.
Каталог статей
Меню сайта

Форма входа

Категории раздела
Стандарты длинноклювых турманов. [8]
Здесь приводятся стандарты на породы длинноклювых турманов Украины.
Стандарты короткоклювых турманов. [4]
Папка посвящена описанияи и стандартам короткоклювых турманов Украины.
Турманы Украины № 1. [0]
Раздел является виртуальным журналом сайта. Настоящий выпуск первый. Через три месяца высокорейтинговые материалы будут переведены в каталог статей в соответствующие разделы. Данный номер составлен из материалов, представленых Антоном Худолеем. Я искренне рад знакомству и столь продуктивному участию Антона в работе сайта. По техническим причинам журнал вышел с опозданием, приношу свои извинения Антону за эту задержку(он свои материалы предоставил оперативно). Ничего, научимся. С уважениме Андрей Убейконь.
Наши статьи [6]
Статьи наших друзей [3]
Переводные статьи. [2]
Содержит переводные статьи.
Интересные статьи о голубях [2]
Селекционная работа [2]
Болезни голубей и лечение. [0]

Мини-чат

Друзья сайта

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Приветствую Вас, Гость · RSS 23.12.2024, 00:56

Главная » Статьи » Статьи наших друзей

Керченські - повноцінна порода
Керченські - повноцінна порода
Мені, як ветерану, амато-ру-голубівнику не зрозуміло, чому керченські голуби, що славилися на Азовському та Чорноморському узбережжі, не визнані як декоративно-льотна порода? Порода голубів-чілики (вивели брати Чілики) стандарт має, а їх родоначальник -керченська - без стандарту. І нарешті, чому така старовинна птиця не заслуговує уваги видань з птахівництва?
Пора визнати керченських за породу, тим паче, що їх небагато залишилось. Вони збереглися в таких аматорів міста Керчі, як І. О. Захаров та М. О Данильченко, а також у потомствених голубівників Феодосії В. Ямпольського, В. Бистрицького та ще кількох жителів міста. Мало, на жаль, залишилося ветеранів-аматорів у нас у Бердянську, з якими можна було б обмінюватись керченськими голубами хоча б для оновлення крові поголів'я.
Наш рід полонила керченська порода. Розводили її дід, батько, брати, закоханий в них і я -людина вже пенсійного віку, і мій син.
Про чистопородність голубів свідчать такі дані. Мені довелося поєднати чорнобокого чілика з кепченською чорнобокою голубкою. але потомство одержав неякісне. Чілик на кінці дзьоба мав темну цятку, у верхній частині злегка муру. На лобі - велика чорна кокарда. Молодняк був з нестандартним малюнком: на білому фоні оперення були чорні плями на грудях, шиї, знизу тулуба. Махові пір'я першого порядку на крилах 3, 4, 5 білі, траплялося, що все крило чорне. Я переконався, що чілики, які схожі на керченських, не декоративно-льотна, а декоративна порода і літати, як керченські кольоровобокі, не будуть.
Для впевненості у своїх висновках я схрещував червонобоку самку чілика з керченським червонобоким і теж все потомство довелося вибракувати.
Зараз маю керченських червоно-, жовто-, чорнобоких, мармурових з коричневими та сизобоких з чорними смугами. Одержав позитивні результати від схрещування червонобокого самця з жовтобокою самкою. Переважає забарвлення одного з батьків, обидва жовто- або червонобокі. При цьому колір рівний, чистий. Тільки керченських таких кольорів можна поєднувати. Особин іншого забарвлення схрещувати не слід, оскільки бажаного кольору оперення не буде.
Років з півсотні тому деякі аматори схрещували червонобоких голубів з чорнобокими: вже в першому поколінні одержували руді щитки на коричневих та чорних крилах. Аматори виводили таких особин для себе, справжні ж птахівники їх не цінили і вибраковували.
За всю довготривалу практику в мене лише раз з'явився жовтобокий голуб з кокардою на лобі та з жовтим пір'ям з боку хвоста. Але така особина не передала зазначеної ознаки потомству. Всі жовтобокі голуби були без кокард з чистим білим хвостом. Вивів я також жовтобоку голубку з гарними темно-коричневими смугами, але і вона нe дала собі подібних. Такі голуби виводили нормальне жовтобоке потомство.
Багаторічний досвід свідчить, що керченські кольоровобокі голуби відмінно орієнтуються в просторі, чудово літають, добре висиджують та доглядають молодняк, мирно співіснують з іншими голубами. В них спина коротка, хвіст широкий, плоский, крила щільно притиснуті до тулуба, опущені. При збудженні голуб легенько трясе головою. Ті, що дуже трясуть головою і закидають шию та голову до хвоста, вибраковуються, оскільки не здатні літати.
Аматорам я пропоную такий стандарт керченських голубів. Довжина тулуба 28 см, дзьоба - 0,5, крила - 30, розмах крила - 68, обхват тулуба - 28, довжина і ширина хвоста - 17-18, висота ніг від стопи до коліна - 2,5 см. Маса тіла - 340 г. Голова кругла, очі темні, повіки і восковиця білі, шия вигнута, груди широкі, тулуб граціозний, спина вигнута, хвісг під кутом 50-60°, ноги червоні, кігті білі. Забарвлення щитків крил червоне, жовте, чорне, сизе з чорними, мармурове з коричневими смугами. Махові пір'я крила першого порядку білі 10x10,9x9, 8x8,7x7, допустимо 10x9,9x8,8x7.
Недопустимі плями на щитках крил, кольорові - на грудях, шиї і взагалі на білому фоні.
Допустимі кольорові плями на лобі, кокарді, біля вух. Малі кольорові плями діаметром 0,5-0,6 см (щічки) трапляються рідко. Такі голуби завжди цінувалися. Буває по одній кольоровій пір'їні з кожного боку по краю хвоста.

П.Т. Ричко

Источник: http://golubevod.com.ua/content/42/read96.html#c

Категория: Статьи наших друзей | Добавил: katun (19.11.2009)
Просмотров: 1758 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2024
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz